top of page
1P2A5885.jpg

Příběh značky

Módní návrhářka a zakladatelka luxusní značky Beata Rajská se narodila v Československu, v Liptovském Mikuláši. Studia módního oboru odstartovala v Trenčíně na Střední průmyslové škole oděvní. Pro navazující studia ale zcela změnila obor, nastoupila na Filozofickou fakultu na Univerzitu Komenského v Bratislavě.

Do módního odvětví se vrátila až v roce 1993 jako pedagog na Střední školu oděvní ve Žďáře nad Sázavou. V době jejího působení na škole opakovala a znásobovala se svými studenty úspěchy, kterých dosáhla ona sama za doby svého středoškolského studia.

V roce 1997 začala Beata Rajská v módním byznysu podnikat samostatně a v roce 2001 založila značku Beata Rajska – design, s.r.o.. Svou první přehlídku uskutečnila v zámecké jízdárně žďárského zámku na pozvání majitele, hraběte Kinského, v roce 1995.

V začátcích byla módní značka silně provázaná s Miss České republiky pod vedením Miloslava Zapletala. Její modely poté vynesly modelky na soutěžích Miss International v Tokiu nebo na Miss World Tourism, kde z 60 večerních šatů vyhrály šaty Beaty Rajské titul nejkrásnější večerní šaty. Kromě těchto prezentací vyhrává v roce 2000 Beata Rajská tendr pro společnost Jablonex a utváří tak kolekce pro prezentace po celém světě. Modely Beaty Rajské bylo rovněž možné vidět na molech v Londýně, Miláně, Moskvě, Petrohradu, Vídni, Jekatěrinburgu, Frankfurtu, Mnichově, Mexico City či New Yorku. Poslední významnou akcí v zahraničí byla pro značku prezentace na setkání dam z The International Women’s Club (IWC) of Moscow v lednu roku 2020 pod záštitou Velvyslanectví České republiky v Moskvě. Dále to byla v březnu téhož roku prezentace v indické Bombaji na Times Fashion Week 2020, kde Beata Rajská předvedla svojí nejnovější kolekci Woman Icon.

Beata Rajská se snaží pravidelnými módními přehlídkami dostát pravidlům francouzské „haute-couture“ a hlavní kolekce tak představuje dvakrát ročně, v Praze a Karlových Varech.

Kromě těchto autorských přehlídek realizuje již několik let přehlídky na klíč po celé České republice. Raritou mezi českými návrháři je značka i proto, že vlastní několik patentů a ochranných známek.

Rovněž Beata Rajská každoročně připravuje vlastní tematický kalendář, který má vždy filozofický podtext – odkaz k době, ve které je tvořen.

V roce 2013 módní návrhářka napsala a vydala knihu Ústřižky Beaty Rajské, na jejímž pokračování v současné době pracuje.

Beata Rajská je také držitelka několika cen společenského a kulturního významu.

bottom of page